Vyhledávání:
Oblíbené hledání:

Ostatní uživatelé také hledají:


Kartonová lepenka Kartonová lepenka Třívrstvá lepenka Piskova lepenka Třívrstvá lepenka Dodavatelé lepenky Dodavatelé lepenky Kartonová lepenka Dodavatelé lepenky Výrobci lepenky Třívrstvá lepenka Třívrstvá lepenka Třívrstvá lepenka Kartonová lepenka Kartonová lepenka Papírová lepenka Papírová lepenka Kartonová lepenka Kartonová lepenka Třívrstvá lepenka Piskova lepenka Třívrstvá lepenka Dodavatelé lepenky Dodavatelé lepenky Kartonová lepenka Dodavatelé lepenky Výrobci lepenky Třívrstvá lepenka Třívrstvá lepenka Třívrstvá lepenka Kartonová lepenka Kartonová lepenka Papírová lepenka Papírová lepenka

<


Účetnictví Faktury Sklady Mzdy

Profesionální programové vybavení nejen pro účetní firmy a daňové poradce.

SketchUp 2019 PRO CZ

Objednejte si profesionální verzi oblíbeného 3D programu!

Pouze za 14 dní!

40letý muž Se Za 14 Dní .. Naučil Mluvit Anglicky. Bez Námahy!

Průmyslové LED osvětlení

Životnost 70 000 hod., 5 let záruka. Snižte spotřebu energie až o 68%!

Enzymoterapie

Jak pománájí přírodní enzymy pří léčbě celé řady nemocí?

Neupravený papír, který obsahuje jen stlačenou a usušenou celulózu, je velmi savý (např. savý papír), a neposkytuje dobrý povrch pro psaní nebo tisk. Proto je v papíru použito velké množství přísad na dodání požadovaných vlastností. Ty jsou použity v povrchové vrstvě zvané apretura.

Přísady apretury jsou často polymery navrženy tak, aby poskytovaly lepší povrch pro tisk. Škroby, jako je polyvinylacetát (polyvinyl acetate - PVA), jsou velmi často používané, ale kolik je typů papíru, tolik typů apretur je použito. Povrchové vrstvy též mohou být hlazeny, aby se na papír lépe psalo. Struktura neupraveného papíru je drsná, a proto se pro dosažení větší hladkosti používají povrchové vrstvy sestávající z latexu nebo jiných pojiv a plnidel, jako jsou kaolin nebo uhličitan vápenatý. Lesklé, hedvábné nebo kamínkové papíry, jako časopisecký papír (pro vnitřní stránky), se vyrábějí tímto způsobem. Lesklého efektu (např. na obálkách módních časopisů) se dosáhne na konci tiskového procesu, lakováním nebo laminováním, a není tedy vlastností papíru.

Jiné přísady se používají pro rozšíření různých vlastností papíru, nejčastějšími z nich jsou optické zjasňovače (OZP), které dodávají papíru modrý odstín. Dalšími přísadami mohou být plnidla, klížidla, retenční prostředky,odpěňovače a další, které dodávají papíru vzhled a požadované vlastnosti. „Granitový papír“ je název papírové suroviny obsahující velmi jemná obarvená vlákna buď z látky nebo z papíru.

Směs celulózy se dále ředí vodou, výsledkem je velmi jemný neusazený kal (suspenze). Tato zředěná suspenze se cedí přes jemné, pohybující se síto, v nekonečný pás papíroviny. Vodoznak může být vložen do papíru v této fázi procesu. Tento pohybující se pás je stlačen a sušen do spojitého pásu papíru.

V případě formového procesu, množství celulózy je nabráno do formy s drátově-sítovým základem (nebo jiným cedicím zařízením), tedy vlákna jsou položená na sítu, a nadbytečná voda může být odceděna mimo. Nyní lze použít tlak na odstranění přebytečné vody. Papír pak může být odebrán z formy, vlhký nebo suchý, a lze pokračovat v dalším zpracování.

Většina hromadně vyráběného papíru se vyrábí použitím spojitého (Fourdrinierova) procesu pro vytvoření listu. Po vysušení tento spojitý list může být nařezán podélně a příčně na požadované rozměry. Standardní rozměry archů jsou předepsané regulačními orgány Mezinárodní organizace pro standardizaci (International Organization for Standardization - ISO).

 

Vlnitá lepenka Třívrstvá lepenka Kartonová lepenka Papírová lepenka Dodavatelé lepenky Odběratelé lepenky Lepenka jako obal Balení lepenkou Druhy lepenky Výrobci lepenky